Σάββατο 18 Μαΐου 2024

ΠΡΑΚΤΙΚΟ Νο 76

Σήμερα  , Τετάρτη 3 Οκτωβρίου  2012 , συνήλθαν σε Γενική Συνέλευση τα μέλη του Εμπορικού Συλλόγου Χανίων στην αίθουσα του Εμποροβιομηχανικού Επιμελητηρίου Χανίων στον 2ο όροφο  , για την εκλογή του Διοικητικού Συμβουλίου  , Ελεγκτικής Επιτροπής  και αντιπροσώπων για την Ομοσπονδία Εμπορικών Συλλόγων Κρήτης  , σύμφωνα με το καταστατικό του και την με την παρουσία της Δικαστικής Αντιπροσώπου  Δήμητρας Μάντζαρη  , Πρωτοδίκη Χανίων  , που διορίστηκε με την υπ’αριθμ.πρωτ.1565/2012 πράξη της Προέδρου Πρωτοδικών Χανίων και της Εφορευτικής Επιτροπής  εκ των οποίων εμφανίσθηκαν : 1)Τζαμπαζάκης Αντώνιος , 2)Ρόζη Ελένη.

Η Εφορευτική Επιτροπή παρέλαβε από την διοίκηση του ως άνω συλλόγου  τα αντίγραφα του μητρώου  με τα μέλη  που έχουν σύμφωνα με το καταστατικό  το δικαίωμα να ψηφίσουν  καθώς και το εκλογικό  υλικό (ψηφοδέλτια , φακέλους) , έλεγξε την κάλπη  και αφού βεβαιώθηκε ότι ήταν άδεια , κήρυξε την έναρξη της ψηφοφορίας την ώρα 12:00 π.μ , αφού κάλεσε τους υποψηφίους να προσέλθουν και να παρακολουθήσουν την διεξαγωγή της ψηφοφορίας.

Η εκλογική διαδικασία , άρχισε την 12:00 π.μ της 3ης Οκτωβρίου 2012 και συνεχίστηκε έως την 19:00 μ.μ. Κατόπιν συνεχίστηκε την Πέμπτη 4ης Οκτωβρίου 2012 από 12:00 π.μ έως 19:00 μ.μ. , ήτοι διήρκησε 2  (δυο) συνολικά μέρες. Η ψηφοφορία διεξήχθη ομαλά . Οι ψηφοφόροι δείχνοντας την ταυτότητα τους και αφού διαπιστώνονταν ότι είναι ταμειακώς εντάξει  , έπαιρναν ψηφοδέλτια και ένα φάκελο αδιαφανή με την σφραγίδα του σωματείου και την μονογραφή της Δικαστικής Αντιπροσώπου  και αποσύρονταν για τον σκοπό αυτό σε παρακείμενο , κατάλληλα διαμορφωμένο χώρο  , όπου σημείωναν τις προτιμήσεις τους στο ονοματεπώνυμο των υποψηφίων και επανερχόμενοι γράφονταν στο τηρούμενο από το νόμο πρωτόκολλο ψηφοφορίας και έριχναν το φάκελο στην κάλπη.  Όταν έληξε η ψηφοφορία  , αφού αυτοσφραγίσθηκε  η κάλπη , καταμετρήθηκαν τα ψηφοδέλτια , έγινε η διαλογή τους (παρουσία των αντιπροσώπων ) και στη συνέχεια αριθμήθηκαν και μονογράφηκαν από την Δικαστική Αντιπρόσωπο. Στο μητρώο του ως άνω συλλόγου είναι συνολικά 534 εγγεγραμμένα και ταμειακώς τακτοποιημένα μέλη . Με βάση το τηρούμενο πρωτόκολλο ψηφοφορίας ψήφισαν 287 μέλη. Κατά την καταμέτρηση βρέθηκαν 287 φάκελοι στην κάλπη.

 Έγκυρα ψηφοδέλτια: 280

Λευκά ψηφοδέλτια : 3

Άκυρα ψηφοδέλτια: 4

 

ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ:

Ο Συνδυασμός  ‘’Ενωτική Κίνηση Εμπόρων  ‘’ έλαβε 229 και εκλέγει 8.

Ο Συνδυασμός  ‘’Αγωνιστική Συνεργασία Εμπόρων  ‘’ έλαβε 51 και εκλέγει 1.

Οι υποψήφιοι για την  ‘’ΕΝΩΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΕΜΠΟΡΩΝ ΄΄ έλαβαν σταυρούς όπως παρατίθενται παρακάτω :

 

ΑΛΟΙ ΑΝΔΡΕΑ                                                  21

ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣΠΕΤΡΟΣ                               17

ΓΕΩΡΓΙΛΑΔΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ                       50

ΖΕΡΒΟΥΔΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ                   94

ΚΑΡΑΤΖΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ                                   38

ΚΟΥΤΣΟΥΠΑΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ                   42

ΛΑΙΝΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ                                   46

ΜΠΑΡΜΠΟΠΟΥΛΟΣ   ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ        70

ΜΠΙΝΙΑ ΙΩΑΝΝΑ                                            119

ΠΑΙΝΕΣΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ  (ΑΚΗΣ)            47

ΠΑΛΙΟΥΔΑΚΗΣ ΜΑΡΙΝΟΣ                           28

ΠΑΠΑΔΟΥΛΑΚΗΣ  ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ                  69

ΡΕΝΙΕΡΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ                                 23

ΤΟΠΟΛΙΑΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ                      108

ΦΑΚΙΔΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ                                 85

ΧΙΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ                                            89

ΧΙΩΤΑΚΗΣ ΙΩΣΗΦ                                           51

 

Από αυτούς εκλέγονται  :

1.ΜΠΙΝΙΑ ΙΩΑΝΝΑ

2.ΤΟΠΟΛΙΑΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

3.ΖΕΡΒΟΥΔΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

4.ΧΙΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

5.ΦΑΚΙΔΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

6.ΜΠΑΡΜΠΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

7.ΠΑΠΑΔΟΥΛΑΚΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ

8.ΧΙΩΤΑΚΗΣ ΙΩΣΗΦ

 

Οι υποψήφιοι για την ‘’ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΕΜΠΟΡΩΝ ΄΄ έλαβαν σταυρούς , όπως παρατίθενται παρακάτω :

 

ΑΡΟΝΤΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ                                26

ΒΟΥΡΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ                               39

ΓΙΟΒΑΝΟΓΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ                     14

ΚΟΤΣΩΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ                                   13

ΛΙΟΝΑΚΗ ΛΟΥΚΙΑ                                           35

ΝΤΑΓΚΟΥΝΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ                22

ΟΙΚΟΝΟΜΑΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ                        23

ΠΑΠΑΝΤΩΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ                     20

ΠΑΠΑΝΤΩΝΑΚΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ                         31

ΦΡΑΓΚΙΟΥΔΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ                      18

 

Από αυτούς εκλέγονται :

1.ΒΟΥΡΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

 

ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ :

 

Για την  ‘’ΕΝΩΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΕΜΠΟΡΩΝ ‘’ έλαβαν :

ΣΚΑΡΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ                        140

ΦΟΥΝΤΟΥΛΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ                  103

Για την  ‘’ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΕΜΠΟΡΩΝ ‘’ έλαβαν :

ΣΤΑΓΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ                                       28

ΤΡΙΧΑΚΗ ΝΙΚΗ                                                   31

 

Εκλέγονται  :

1.ΣΚΑΡΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

2.ΦΟΥΝΤΟΥΛΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

3.ΤΡΙΧΑΚΗ ΝΙΚΗ

 

ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ  ΕΜΠΟΡΙΚΩΝ ΣΥΛΛΟΓΩΝ ΚΡΗΤΗΣ :

Ψήφισαν  : 287

Έγκυρα : 276

Λευκά : 5

Άκυρα : 6

 

Ο Συνδυασμός  ‘’Ενωτική Κίνηση Εμπόρων  ‘’ έλαβε 217 και εκλέγει  11.

Ο Συνδυασμός  ‘’Αγωνιστική Συνεργασία Εμπόρων  ‘’ έλαβε 59  και εκλέγει 3.

Για αντιπρόσωποι  για την Ομοσπονδία Εμπορικών Συλλόγων Κρήτης:

Οι υποψήφιοι για την  ‘’ΕΝΩΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΕΜΠΟΡΩΝ ‘’ έλαβαν σταυρούς  , όπως παρατίθενται παρακάτω :

ΑΛΟΙ ΑΝΔΡΕΑ                                                   21

ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ ΠΕΤΡΟΣ                               22

ΓΕΩΡΓΙΛΑΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ                        48

ΖΕΡΒΟΥΔΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ                     87

ΚΑΡΑΤΖΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ                                     28

ΚΟΥΤΣΟΥΠΑΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ                     44

ΚΑΣΤΡΙΝΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ                 22

ΛΑΙΝΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ                                     38

ΜΑΡΓΑΡΩΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ                              104

ΜΠΑΡΜΠΟΠΟΥΛΟΣ   ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ          65

ΜΠΙΝΙΑ ΙΩΑΝΝΑ                                             111

ΠΑΙΝΕΣΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ  (ΑΚΗΣ)              50

ΠΑΛΙΟΥΔΑΚΗΣ ΜΑΡΙΝΟΣ                             33

ΠΑΠΑΔΟΥΛΑΚΗΣ  ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ                    66

ΡΕΝΙΕΡΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ                                   28

ΣΚΑΡΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ                        29

ΤΟΠΟΛΙΑΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ                         91

ΦΑΚΙΔΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ                                   78

ΦΟΥΝΤΟΥΛΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ                  15

ΧΙΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ                                              73

ΧΙΩΤΑΚΗΣ ΙΩΣΗΦ                                            52

 

Από αυτους εκλεγονται  :

1.ΜΠΙΝΙΑ ΙΩΑΝΝΑ

2.ΜΑΡΓΑΡΩΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

3.ΤΟΠΟΛΙΑΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

4.ΖΕΡΒΟΥΔΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

5.ΦΑΚΙΔΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

6.ΧΙΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

7.ΠΑΠΑΔΟΥΛΑΚΗΣ  ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ

8.ΜΠΑΡΜΠΟΠΟΥΛΟΣ   ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

9.ΧΙΩΤΑΚΗΣ ΙΩΣΗΦ

10.ΠΑΙΝΕΣΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ  (ΑΚΗΣ)

11.ΓΕΩΡΓΙΛΑΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

 

Οι υποψήφιοι  για αντιπρόσωποι για την Ο.Ε.Σ.Κ  για την ‘’ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΕΜΠΟΡΩΝ ‘’ έλαβαν σταυρούς όπως παρατίθενται παρακάτω:

 

ΑΡΧΟΝΤΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ                                 21

ΒΟΥΡΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ                                 37

ΓΙΟΒΑΝΟΓΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ                       19

ΚΟΤΣΩΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ                                     16

ΛΙΟΝΑΚΗ ΛΟΥΚΙΑ                                            30

ΝΤΑΓΚΟΥΝΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ                 23

ΟΙΚΟΝΟΜΑΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ                        18

ΠΑΠΑΝΤΩΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ                     32

ΠΑΠΑΝΤΩΝΑΚΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ                         24

ΦΡΑΓΚΙΟΥΔΑΚΗΣ  ΑΝΤΩΝΙΟΣ                     19

 

Από αυτούς εκλέγονται :

1.ΒΟΥΡΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

2.ΠΑΠΑΝΤΩΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

3.ΛΙΟΝΑΚΗ ΛΟΥΚΙΑ

 

 

Σημειώνεται ότι η εκλογική διαδικασία διεξήχθη ομαλά και δεν υποβλήθηκαν ενστάσεις.

Κατόπιν συντάχθηκε αυτό το πρακτικό , το οποίο αφού διαβάσθηκε και βεβαιώθηκε υπογράφεται.

 

Η ΔΙΚΑΣΤΙΚΗ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ                                           ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΕΦΟΡ.ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

      ΔΗΜΗΤΡΑ ΜΑΝΤΖΑΡΗ                                                           1.ΤΖΑΜΠΑΖΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ

                                                                                                                 2.ΡΟΖΗ ΕΛΕΝΗ